naši skvělí simpsonovi

29. května 2009 v 9:15 | terii |  simpsonovi :)

Homer Simpson

Hlava rodiny, hrdý otec minimálně tří dětí, šťastně ženatý s Marge Simpsonovou, která mu odpustí skoro všechno, třeba i druhou manželku, se kterou se v opilosti oženil v Las Vegas. V současnosti je de facto hlavní postavou seriálu.

Malý Homer měl celkem pěkné dětství. Až na to, že jeho matka byla rebelka a musela stále prchat před zákonem. Vesměs ho tedy vychovával otec Abe, což bylo vyhánění čerta ďáblem. Názor na něj si musí udělat každý sám, nicméně kdyby si měli lidé dotázní v průzkumu vybrat jen jednu nejoblíbenější postavu ze seriálu Simpsonovi, většina z nich by řekla právě jeho jméno.

Homerovi je 39 let (někdy se uvádí 36, 37 nebo 38), pracuje v jaderné elektrárně pana Burnse jako bezpečností technik v sektoru 7G. Nadevše miluje sledování telky, jídlo (hlavně koblihy, steaky a slaninu) a pivo Duff. Nikdy nedá dopustit na své spolupracovníky Lennyho a Carla, neustále opilého kámoše Barneyho a barmana Vočka, a pak samozřejmě na rodinu.
Vyzkoušel už spoustu profesí. Připomeňme si jen několik z nich: kosmonaut, maskot, ředitel elektrárny, televizní moderátor, herec, zpěvák, spisovatel, Santa Claus, řidič sanitky, starosta, zemědělec, misionář, chůva na hlídání,…
Často se u něj propukají zvláštní stavy mysli, kdy se nedokáže ovládat a může zapříčinit mnoho nepříjemností. Přesto ho mají skoro všichni ve Springfieldu rádi, třebaže není prototypem ideálního muže, ani pracovníkem roku. A v reálném světě ho zbožňuje snad už úplně každý. Patří mezi postavy, bez kterých by seriál nebyl tím, čím je.

Seznam Homerových profesí

tajný agent, řidič sanitky astronaut, trenažer při výcviku psů, profesionální hráč páky, bezpečnostní agent v elektrárně, dětský bezpečák, barman, krupiér v Black Jacku, bodyguard, pašerák lihovin, zaměstnanec na bowlingu, boxer, osobní sluha, výrobce svíček, designér aut, "Vobecní ponocnej", hlavní dohlížející úředník v elektrárně, šofér, velitel springfieldské policie, dětská chůva, choreograf, chiropraktik, imitátor Šáši Krustyho, trenér školního fotbalu, kuchař, noční prodavač v Kwic-E-Matru, avantgardní umělec, pouliční podvodník s mícháním kalíšků, detektiv, pašerák drog, pouliční prodavač nožů, cukru a pružin, úředník firmy Globex, zaměstnanec rychlého občerstvení, víceprezident elektrárny, farmář, filmový kritik, filmový producent, hasič, vykuchávač ryb, rybář, kritik restaurací, prodavač obuvi, pisatel pečivových štěstíček, zakladatel a druhý viceprezident Kompo-global-hyper-mega-netu, sběrač tuku, zmrzlinář s vlastním autem, herec v reklamě, práskač FBI, poskytovatel internetových služeb, vynálezce, Santa Claus, manažer, manželský poradce, maskot, prodavač matrací, starosta Nového Springfieldu, kandidát na starostu Springfieldu, trenér minigolfu, misionář, mafián, řidič jednokolejky, horolezec, člen kapely Břitníci, skladatel písně "Všichni nenávidí Neda Flanderse", učitel ve večerní škole, zaměstnanec čerpací stanice, jednočlenná kapela, operní zpěvák, ministrant v kostele, majitel ZiffCorpu, paparazzi, improvizační herec, ssobní asistent Aleca Baldwina, Kim Basingerové a pana Burnse, policista, policejní důstojník, posměšná opička pro pana Burnse, železniční inženýr, silničář, opravář horských drah, námořník na lodi i v ponorce, hygienik, pracovník bezpečnostní agentury, model pro portréty siluet, zpěvák, pašerák piva, zeleniny, cukru, drog, léků, prohazovač sněhu, komentátor fotbalu, voják, hráč Softballu, pouliční muzikant, superhrdina, chodící reklama, vítač u dveří Póvl-Martu, moderátor a host talk-show, učitel, televizní producent, prodavač v teleshoppingu, kamioňák, prodavač aut, zloděj cedulek "hledáme prodavače" a jejich následný výrobce, dabér, webmaster
Homer Simpson

Celé jméno:Homer Jay Simpson
Věk:39 let
Výška postavy:182 centimetrů
Váha:okolo 105 kilogramů
Znamení:Rak
Oblíbené hlášky:D'oh! - Ty jeden mrňavej! - Wohoo!
Přátelé:Lenny, Carl, Barney, Vočko
Nepřátelé:Ned Flanders, Patty, Selma
Co zbožňuje:koblihy, pivo, bowling, televizi, hamburgery
Co nenávdí:New York, návštěvy kostela
Číslo kreditní karty:7431
Pastelka v mozku:ano


Bart Simpson

V angličtině slovo brat znamená spratek. Tak že by na tom něco bylo? To snad ne. Bart je sice rošťák, ale v jádru není zlý a všichni ho mají rádi. Patří mezi hlavní postavy celého seriálu.

Nejraději je se svým kamarádem Milhousem. Obdivuje klauna Krustyho, každý den sleduje jeho televizní show a pokoj má vyzdobený jeho plakáty a upomínkovými předměty. Nezčetněkrát už také Bart Krustyho zachránil před kriminálem a před smrtí. Přesto to zatím na přátelství nevypadá. Krusty, idol všech dětí ze Springfieldu, totiž paradoxně děti nemá zrovna moc v lásce.

S Bartem se nikdy nebudete nudit. Je to zajímavá postava a jedna z těch, bez kterých si seriál ani nedokážeme představit. Rád si dělá z jiných legraci. Např. volá do Vočkova baru a shání se po smyšlených lidech. Vočko se pak celé hospody zeptá: "Je tu pan Vylí Zanej?"
V reálném světě sbírá jedno ocenění za druhým. Podle časopisu Time je 46. nejvlivnější osobností dvacátého století a týdeník TV Guide ho označil za jednu z největších animovaných postav všech dob.
Bart Simpson

Věk:10 let
Výška postavy:94 centimetrů
Znamení:Vodnář
Oblíbené hlášky:Caramba!
Oblíbené hračky:loutka Krustyho, pan Králíček
První lásky:Lora Powersová, Jessica Lovejoyová, Greta Wolfcastlová
Přátelé:Milhouse Van Houten
Nepřátelé:Levák Bob, kluci ze Shelbyvillu
Co zbožňuje:Klauna Krustyho, Show Itchy a Scratchy
Co nenávidí:školu a učení

Líza Simpsonová

Neobyčenjná mladá dívka, jedna z nejchytřejších lidí ve Springfieldu, ekologická aktivistka a ochránkyně lidských práv. Snaží se o světový mír, ale někdy jí dá dost práce udělat si pořádek v sobě samé.

Co si budeme povídat, Líza je šprtka jako poleno, takže se nedivte, že ji hodně lidí nemá rádo. Springfield je zkrátka město hňupů, kde se chytrost nenosí. Ale právě proto, že ve Springfieldu žijí hňupové, dokáže jejich problémy vyřešit jedině Líza. A za to si získává obdiv a uznání, po kterém tolik touží.

I když je o něco mladší, než Bart, nikdo nepochybuje o tom, že v inteligenci ho několikanásobně převyšuje, a to jí dělá dobře… V epizodě "Cyhtrý a chytřejší" se zjistí, že je malá Maggie nadprůměrně inteligentní a Líza dělá všechno pro to, aby získala zpátky svou pověst. Její nekalé praktiky jsou ovšem na pováženou.
Jedině ona dokáže přesvědčit starostu Quimbyho, aby zrušil pouliční osvětlení, protože jí to brání v pozorování noční oblohy. Jedině ona se dokáže dostat na univerzitu a vydávat se za dospělou. A hlavně kvůli ní ve Springfieldu fungují instituce jako knihovna a muzeum.
Na rozdíl od křesťanského zbytku rodiny je přesvědčená buddhistka a vegetariánka. Osobně se zná se spoustou známých a zajímavých lidí. Láska ke hře na saxofon ji spojuje s bývalým prezidentem USA Billem Clintonem. Setkala setřeba i s "broukem" Paulem McCartenym nebo tibetským Dalajlamou.
1.gif

Věk:8 let
Výška postavy:91 centimetrů
Znamení:Střelec
Idol:jazzman Marty Krvavá Dáseň
Oblíbené hračky:panenka Malibu Stacey
Její lásky:Nelson Muntz, Ralph Wiggum, Colin a mnoho dalších
Oblíbené hlášky:"Budu ve svém pokoji!"
Co zbožňuje:školu, učení, poznávání
Co nenávidí:tupost a přetvářku

Maggie Simpsonová

Kdo je ta nenápadná bytůstka, která se sice vyskytuje téměř v každé epizodě seriálu, ale nikdy neřekne ani slovo? Proč stále ještě nemluví? Promluví konečně někdy? Zatím řekla jenom jedinou hlášku, a to v celovečerním filmu: "A bude dvojka?" Co si doopravdy myslí? A myslí si vůbec něco? Kdo ví…

Nejmladší z rodiny, benjamínek Maggie. Na to, že jí je teprve jeden rok už dokáže řídit auto, ručkovat po laně, hrát dokonale na saxofon, psát pomocí kostek na hraní, zahrát "čistou hru" v bowlingu nebo dokonce zachránila Homera, když se topil v moři.

Jednou zase zachránil Maggiin život Vočko, a to ve chvíli, když vyletěla z auta při brždění a málem spadla do řeky. Od té doby si výčepního zamilovala a ten ji někdy chodí navštěvovat a hrát si s ní. Dá se o nich říct, že jsou velmi dobří přátelé.
Maggie také pistolí postřelila pana Burnse, málem zabila Homera nebo se ji málem povedlo nechat ztrávit celou rodiny v obří trávící soustavě modelu člověka.
Maggie Simpsonová

Věk:1 rok
Výška postavy:61 centimetrů
Úplně první slovo:tatí (daddy)
Cena v obchodě:$847.63 (úvodní znělka)
Cena jejího dudlíku:$1.95 v obchodě na rohu
Oblíbené hračky:vrtačka
Dárky k narozeninám:chrastítko
Přátelé:Vočko Szyslak
Nepřátelé:dítě Gerald z pískoviště
Co miluje:svůj dudlík
Co nenávidí:koupání v moři
Manželka Homera Simpsona je významnou osobností Springfieldu. Jakožto žena v domácnosti se účastní mnoha dobročinných aktivit, protože by ráda změnila svět k lepšímu. Nezapomíná však ani na svou rodinu, kterou neskonale miluje a obětuje pro ni za všech okolností úplně všechno co má.

Rodné příjmení je Bouvierová. Ve Springfieldu žijí také její sestry Patty a Selma, silné kuřačky a staré panny. Pracují na dopravním inspektorátu a Homer o nich říká, že jsou to ty dvě nejnesnesitelnější megery světa. Vzath sester Bouvierových s Homerem je však na delší povídání.
V životě už toho hodně vyzkoušela. Pracovala třeba jako servírka, herečka, učitelka, policistka, realitní makléřka, nebo spisovatelka. Nejvíc ze všeho ji ale stejně baví starat se o blaho rodiny. Děti Bart, Líza a Maggie by jinou mámu nechtěly. Ani Homer si na Marge jako na manželku nemůže stěžovat.
Samozřejmě že ji to všechno občas dost štve. Ono se ani není čemu divit. Homerovy excesy by spousta jiných žen nevydržela. Marge je ale v tomto směru o hodně jiná. Mohla by mít spoustu krásných a bohatých můžů (Artie Ziff, James z bowlingu), přesto však stejně miluje tlustého a líného dělníka Homera.
Marge Simpsonová

Věk:34 let
Výška postavy:188 centimetrů
Znamení:Ryby
Oblíbené auto:Chevrolet Canyonaro
Oblíbená zelenina:velké brambory
Přátelé:Ruth Powersová
Co má ráda:rodinu, ledový čaj, Mela Gibsona, Toma Jonese
Co nemá ráda:cestování letadlemAbe Simpson

Abrahám Simpson, stařec neznámého vysokého věku, narozen za starých časů, kdy ještě všechno bylo jinak… Narodil se buď v Irsku nebo ve Skotsku (nemůže si vzpomenout), rodičům Orvillovi a Yumě Simpsonovým.

Za svůj život posbíral tolik zkušeností, že to jeho mozek nedokáže unést a ventiluje veškeré vzpomínky do každého náhodného kolemjdoucího. Člověk s doktorátem za nudnost, člověk který vždy dokáže svému synovi poradit, jak se nejlépe zmrzačit, člověk, který si jako jediný na světě dokáže sundat spodky aniž by si předtím svlékl kalhoty.

Bojoval v obou světových válkách, v Koreji a ve Vietnamu. Zažil černošské nepokoje, dobu kdy čtvrťák ještě něco znamenal, a časy kdy prezidenti USA mlátili děti den co den. Cestoval po Evropě, přičemž předváděl striptýz Hitlerovi, cestoval po Asii, Africe, Austrálii i Jižní Americe. Je pilot samouk, matador a také autor několika scének seriálu Itchy a Scratchy.
Žije v Domově důchodců, kam byl odsunut jako problém, který se Homerovi nechtělo řešit. Do domácnosti Simpsonových se dostane pouze pokud hlídá děti (i když nakonec to stejně vždycky dopadne tak, že děti musejí hlídají dědečka).
Abe Simpson

Odhadovaný věk:83 let
Jeho děti:Homer Simpson, Herbert Powell, Abbie Abigail
Současné zaměstnání:popletený a nevrlý důchodce
Oblíbený pořad v televizi:seriál Matlock


simpsonovi čarodějnický díl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 terka terka | 29. května 2009 v 9:28 | Reagovat

strašně mám simpsonovi ráda a hrozně často se na ně dívám

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama