Květen 2009

test-čarodějky

29. května 2009 v 16:32 | terii |  čarodějky

1.Která ze sester je nevlastní


a)Piper
b)Pheobe
c)Prue
d)Paige


2.Jaké má Paige příjmení


a)Halliwell
b)Matthews
c)Turner
d)Morris


3.Jak se jmenoval první policista který znal tajemství čarodějek


a)Endy
b)Daryl
c)Leo
d)Cole


Jak se jmenoval Leo příjmením


a)Darryl
b)Turner
c)Wyatt
d)Halliwell


4.Jak se jmenuje herečka která hrála Prue


a)Holly Marie Combs
b)Alyssa Milano
c)Shannen Doherty
d)Rose McGowan


5.Která z dívek se stala mořskou panou


a)Paige
b)Piper
c)Pheobe
d)Prue


6.Jak se jmenuje Darrylova manželka


a)Sheela
b)Sandra
c)Paige
d)Sarah


7.Kdo přišel z budoucnosti


a)Chris
b)Leo
c)Marty
d)Cole


8.Čemu vláda jako titánka Paige


a)lov
b)země
c)válka
d)láska


9.Jak se jmenoval starší který chtěl zabít Wyatta


a)Charless
b)Gideon
c)Zikmund
d)Barbas

10.Která ze sester umřela

a)Paige
b)Prue
c)Piper
d)Pheobe

Své odpovědi mi pište do komentářů

paigyna láska

29. května 2009 v 16:30 | terii |  čarodějky

Henry Mitchell

Henry Mitchell - obrázek
Henry je smrtelník. V osmé řadě se seznámí s Paige a zamilují se do sebe. Později se dovídá, že Paige je čarodějka. Nakonce se vezmou. Po svatbě začne Paige cítit, že ztrácí sama sebe kvůli lásce k Henrymu, tak poprosí Coopa o pomoc. Coop "dá" Paige do Henryho hlavy, aby je sblížil. Henry může díky tomu používat Paiginy schopnosti.
Budou mít také tři děti - dvojčata holky a kluka Henryho Jr.

ostatní

29. května 2009 v 16:30 | terii |  čarodějky

Gideon

Gideon - obrázek
Gideon byl původně Starší a Leův učitel a ředitel Kouzelné školy. Nejprve se přátelil se sestrami, ale pak se stal jejich protivníkem.
S pomocí svého asistenta Zikmunda a později s trochou pomoci Babase se snažil Wyatta zabít. Věřil, že Wyatt své síly nezvládne a stane se zlým, jako se to stalo v Chrisově budoucnosti. Po nezdařeném pokusu zabít Wyatt, byl nucen zabít Chrise. Leo šel za Gideonem do podsvětí a tam ho zabil.
Schopnosti - telekineze, přemisťování, uzdravování, energetické koule, blesky elektřiny, přenášení, rozprašování jiných, zaklínání, neviditelnost.
zbytek rodiny Halliwellových

29. května 2009 v 16:29 | terii

Patty Halliwell

Patty Halliwell - obrázek
Patricia Halliwellová, dcera Penny a Allena Halliwellových, potomek Melindy Warrenové. Její schopností bylo zmrazování. Vzala si smrtelníka Victora Benneta, i když si to její matka nepřála. S Victorem měla tři dcery - Prue, Piper a Phoebe. Později se zamilovala do svého Světlonoše Sama Wildera a měla čtvrtou dceru - Paige. Zabil ji Vodní démon 28. února 1978.
Její schopností bylo zmrazování. Když čekala Phoebe, měla předtuchy.

Sam Wilder

Sam Wilder - obrázek
Samuel Wilder je světlonoš. Když byl smrtelník, byl oceněn jako NY učitel roku 1872. Jako Světlonoš dohlížel na Patty Halliwellovou. Když se Patty rozvedla s Victorem, zamilovala se do Sama a měli spolu Paige. Starší se o jejich vztahu dozvěděli a tak dali Paige do pěstounské rodiny. Řekli jen, že chtějí, aby její jméno začínalo na "P".
Sám sebe vinil za smrt své svěřenkyně a lásky, "odložil svá křídla" a živil se příležitostnými pracemi.
Stal se prvním svěřencem Paige. Když Paige zjistila, že je jejím otcem, nechtěla se s tím smířit, ale potom se sblížili a Sam se rozhodl najít místo v srdci své dcery.
Schopnosti - přenášení, levitace, uzdravování, neviditelnost


Victor Bennet

Victor Bennet - obrázek
Victor je smrtelník, byl manžel Patty a je otcem Prue, Piper a Phoebe. Narodil se v roce 1949. Do svatby nevěděl, že je Patty čarodějka. Zkusil se přizpůsobit životu své ženy, ale Penny, jeho tchýně, byla neustále proti němu. Victor opustil rodinu poté, co démon zaútočil noc, kdy měla Piper páté narozeniny. Od té chvíle se Piper obviňovala z rozvodu rodičů.
Když sestry objevili své schopnosti, Victor se vrátil a pokusil se jim vzít Knihu stínů, aby je ochránil. Potom zase zmizel.
Když se objevil Chris z budoucnosti, zavolala Piper svého otci, aby zjistil, proč jí Chris téměř ignoruje, i když je jeho matka. Victor zjistí, že Piper v budoucnu zemřela, když bylo Chrisovi 14 a poté se velmi zblížili. Chris také řekne Victorovi, aby přestal kouřit.
Když Piper a Leo cestují do minulostí s pomocí Coopova prostenu, stará se o jejich děti právě Victor.


Penny Halliwell

Penny Halliwell - obrázek
Penny se jmenuje Penelope Halliwell. Je matkou Patty a babičkou Prue, Piper, Phoebe a Paige. Narodila se 23. června 1930 v Bostonu. Její rodiče byli Gordon Johnson a P.Baxterová. Je potomkem Melindy Warrenové. Její schopností je telekineze.
Její první manžel byl Allen Halliwell, jehož jméno si nechala. S ním měla právě Patty. Dokud nezemřel, milovala Penny mír.
Byla také zamilovaná do démona Armonda a on do ní. Když se vrátil, sestry ji vyvolali a ona se mu musela znovu postavit.
Pomohla Patty a Samovi dát Paige do dobré rodiny. Když Patty zemřela, vychovala Prue, Piper a Phoebe.
Když zjistila, že Pipeřino první dítě je chlapec, byla šokovaná, ale pak si ho velmi zamilovala.
Penny zemřela na infarkt.

lásky pheobe po coleovi

29. května 2009 v 16:26 | terii

Jason Dean

Jason Dean - obrázek
Jason se poprvé objevil, když Phoebe v redakci ukazovala fotky malého Wyatta. Stal se novým šéfem Bay Mirror. Nejprve byl přísný šéf. Když Phoebe začala dávat rady o lásce, napsal ji jakýsi "cyrano73" a požádal ji o schůzku. Phoebe souhlasila, byla však šokovaná, když zjistila, že je to Jason. Začali spolu randit a pak i chodit. Když se Jason odstěhoval kvůli práci do Hong Kongu, Phoebe se odstěhovala s ním, ale když ji bylo za potřebí, vrátila se k sestrám. Když Jason zjistí, že Phoebe je čarodějka, jejich vztah se začne rozpadat, až se nakonec rozejdou.
Chodili spolu od páté řady do konce šesté.

Leslie Clair

Leslie Clair - obrázek
Leslie St. Clair je smrtelník, zastoupil Phoebe v jejím sloupku, když si vzala volno (v 7. řadě). Phoebe se nejdřív nelíbilo, že by muž psal její sloupek, ale pak to akceptovala. Začali spolu chodit, ale stejně jako všechny Phoebeiny vzahy, i ten skočil. Leslie nikdy nezjistil, že sestry jsou čarodějky.

Coop

Coop - obrázek
Coop je Cupid. Cupidi jsou druh magických bytostí, pracujících s láskou. Coop byl poslán Staršími pomoct Phoebe s láskou. Dát ji radu a dokonce vzít ji do minulosti a ukázat jí její minulé lásky (Cole, Jason, Leslie, Dex), díky tomu začne zase věřit na lásku. Pro Cupidy je stejně jako pro Světlonoše zakázano milovat. Avšak Starší udělali výjimku pro Phoebe a Coopa (hlavně kvůli tomu,co se stalo v minulých letech). Jak říká dospělý Wyatt nakonci "Nebylo a nebude zákaz pro lásku."
Phoebe a Coop se setkají během osmé řady. Nejprve si Phoebe nepřipouští , že se zamilovala do Coopa, ale později si to začne uvědomovat. Nakonci se odhalí, že jejich láska byla požehnaná Staršími za to, co udělala jako čarodějka. (vlastně Starší Phoebe Coopa darovali :D)
Coop a Phoebe jsou oddáni Andělem osudu 21. května 2006 v Magické škole. Později budou mít tři děti, kterým bude Billie dělat chůvu.
Schopnosti - přemisťování, nesmrtelnost, empatie, cestování v čase a znehybňování pomocí prstenu.

Wyatt

29. května 2009 v 16:24 | terii |  čarodějky

Wyatt Halliwell

Wyatt Halliwell - obrázek
Wyatt Matthew Halliwell je první dítě Piper a Lea a starší bratr Chrise a Melindy. Wyatt má být nejmocnější člověk na světě, pravděpodobně silnější než síla tří. Také má všechny dobré schopnosti ze seriálu. Jeho síla překvapila jak Starší tak Podsvětí. Wyatt se naučil používat své schopnosti velmi rychle a brzo. V některých epizodách zabíjí démony, nechá je vybuchnout či shořet.
Narodil se 2.2.2003 v San Franciscu. Je napůl čaroděj a světlonoš.
Schopnosti - přemisťování, léčení, vybuchování a rozprášení démonů, telekineze, přenášení, projekce, ochraný štít, používat Excalibur.
Schopnosti ve špatné budoucnosti - přemisťování, zaklínání, předtuchy, projekce, telekineze, přenášení, používat Excalibur.
První jméno Wyatt má po Leovu příjmení a druhé Matthew má po Paigině příjmení (Matthews).

Andy

29. května 2009 v 16:22 | terii |  čarodějky

Andy Trudeau

Andrew Trudeau byl policejní inspektor v San Franciscu až do své smrti v roce 1999. Byl zabit, když ho zasáhla energetická koule démonem vydávajícím se za inspektora Rodrigueze.
Je třetí generací inspektorů v rodině. Dělá si legraci, že "v jiném městě by mu říkali detektiv". Krátce žil v Portlandu, než se přestěhoval do San Francisca.
Andy byl zamilovaný do Prue od střední školy, jak řekl v několika epizodách. Chodili spolu a společně také bojovali s několika démony. Byl ženatý se Susan, ale rozvedli se ještě než se přestěhoval do San Francisca.

Jméno: Andrew Trudeau (Andy)
Místo narození: San Francisco, California
Schopnosti: smrtelník
Stav: zemřel

Billie

29. května 2009 v 16:21 | terii |  čarodějky

Billie Jenkins

Billie se poprvé objevuje v díle 8x1 Still Charmed and kicking. Jako tajemná osoba v černém. Poté, požádá sestry, zda by jí mohly učit ohledně magie a výměnou za tom jim pomůže udržet magii a démony od jejich životů. Dovídáme se, že její schopnost je telekineze a o pár epizod později, že má starší sestru, Christy, která byla před 15-ti lety unesena démonem. Později, se seznamuje i s jejími rodiči, Helen a Carlem, a její novou schopností, projekcí, kterou poprvé použije, když přemění její rodiče v agenty. Nakonec se jí povede zachránit její sestru a společně s ní začnou žít v domě sester. Přesněji, v pokoji Phoebe, z kterého se Phoebe nedávno odstěhovala. Billie bohužel nevěděla, že její sestra byla vychovávána k tomu, že se musí spojit s její sestrou a společně porazit jednu z nejsilnějších mocí-sestry Halliwellovy. I když byla Billie zlákána, stále nemohla uvěřit tomu, že by sestry mohly být zlé. Po několika dnech vše velmi rychle pochopí. Billie pochopí, že za vše může Triad a snaží se přesvědčit Christy. Bohužel, bezúspěšně. Nakonec ji musela zničit a nyní se stará o Phoebeiny děti.
Místo narození: San Francisco
Muži: JD
Zaměstnání: Student, hlídání Phoebeiných dětí
Rodokmen: Má starší sestru, Christy, matku Helen a otce Carla
Síly: Telekineze, Projekce

darryl

29. května 2009 v 16:19 | terii |  čarodějky

Darryl Morris

Inspektor Morris byl parťákem Andyho, velké lásky Prue. V první sérii hrál více méně druhé housle a na obrazovce nebyl příliš často vidět. Po Andyho smrti se s Halliwellovými víc spřátelil a po určité době přebral jeho roli- ochránce a vyšetřovatele zároveň. Opět stojí spíše v pozadí a vynoří se, když on nebo čarodějky potřebují pomoc.

chris

29. května 2009 v 16:17 | terii |  čarodějky

Chris Perry

Chris je velmi tajemná osoba, přišel z budoucnosti, aby chránil Wyatta a po Leově povýšení se stal světlonošem sester. I když jsou někdy jeho kroky radikální a rozhodně se nechová jako světlonoš (kterým je ve skutečnosti jen z poloviny, stejně jako Paige), stojí patrně na straně dobra a bojuje za lepší budoucnost než je ta, ze které přišel.Ve skutečnosti je Chris druhý syn Piper a Lea. Jmenuje se po Leově otci. Budoucnost se mu podaří změnit, ale je zabit Gideonem.
Jméno: Christopher Perry Halliwell
Rodiče: Leo Wyatt a Piper Halliwell
Sourozenci: Wyatt, Melinda
Další příbuzní: Phoebe, Paige, Prue (tety), děti Phoebe a Paige
Schopnosti: Transportování, Telekineze

cole

29. května 2009 v 16:16 | terii |  čarodějky

Cole Turnercole je polovičné démon Baltazar,který má za ůkol zabít čarodějky,jenže se do jedné zamiluje(pheobe).Nejdřív se snaží být hodný ,ale nakonec se stane zlým a pheobe sním odejde do podsvětí,ale pak se vrátí k čarodějkám a na cola se snaží zapomenout...
Narozen: 1885, Californie, napůl člověk a napůl démon
Rodiče: Benjamin Coleridge Turner (člověk) a Elizabeth Turner (démonka)
Manželka: Phoebe
Navíc: démon Balthazar, Avatar, Zdroj, dokázal se přenést do Magické školy, měl obrovskou moc
I když si čarodějky mysleli, že ho jako Zdroje zničili, Cole se ještě vrátil. Po své smrti se oběvíl ještě v jednom díle, kdy pomůže Piper vrátit se k Leovi a především se snaží pomocí Draka zabránit Phoebe, aby zanevřela na lásku. Stále ji totiž miluje. Když Drake umírá, jeho poslední slova jsou "Sbohem, příteli", pak stoupá k nebi a rozplyne se. Cole se usmívá a zmizí.

Cole Turner


leo

29. května 2009 v 16:10 | terii |  čarodějky

Leo Wyatt


Leo byl za II. Světové Války zdravotníkem, ale během služby zemřel (v roce 1942) a stal se z něj světlonoš- strážný anděl čarodějek. V 60. letech se přátelil s Penny a Allen (prarodiči čarodějek). Když přišel k Halliwellovým, vydával se za opraváře a tajně čarodějkám pomáhal. Zamiloval se do Piper, i když věděl, že takové vztahy jsou zakázané. Jednou ho Phoebe přistihla, jak vyměňoval žárovku bez žebříku (létal) a podezřívala jej, že je čaroděj, ale nakonec ji přesvědčil a ona slíbila, že jeho tajemství nikomu neprozradí. Pravda vyšla najevo v předposledním díle první série, kdy byl postřelen šípem světlokaze a umíral- Pipir mu tehdy zachránila život. V druhé sérii jej Piper na čas nechala, kvůli sousedovi Danovi, ale zjistila, že on je ten pravý. Poté co jim jeho nadřízení přestali bránit ve štěstí, vzal si Piper za ženu. Ta mu porodila syna Wyatta. Jejich radost však netrvala dlouho. Starší byli zákeřně zavražděni a Leo musel, přestože ho to bolelo, nastoupit na jejich místo, aby ve světě obnovil rovnováhu. Přestože chodil svou ženu a Wyatta navštěvovat, musela se Piper naučit žít jako osamělá matka. Poté se zněj stal avatar, což se Piper zdaleka nelíbilo. Ale i přesto se dostali. A pak přišla nejtěžší zkouška-anděl osudu odnesl Lea, aby se sestry mohly připravit na souboj. Nakonec jim byl vrácen a nyní žije společně s Piper spokojeně a mají tři děti - Wyatta, Chrise a Melindu.

Jméno: Leonardo Wyatt
Narozen: 6. května 1924
Byl: světlonoš, starší, avatar, smrtelník
Manželka: Piper Halliwell
Děti: Wyatt Matthew Halliwell, Chris Perry Halliwell, Melinda Halliwell
Ostatní příbuzní: Prue, Phoebe, Paige (švarové), Christopher Wyatt (otec), Lilian Wyatt (první manželka)
Zaměstnání: zdravotník v U.S. armádě, Magická škola, světlonoš, starší, avatar
Schopnosti: Transportování, Léčení, Levitace, Vycítění, Zneviditelňování (od 5. série), Změna podoby, Obnovování, Ohřívání, Blesky elektřiny (od konce 6. série), Manipulace s prostorem a časem (od 7x7)naši skvělí simpsonovi

29. května 2009 v 9:15 | terii |  simpsonovi :)

Homer Simpson

Hlava rodiny, hrdý otec minimálně tří dětí, šťastně ženatý s Marge Simpsonovou, která mu odpustí skoro všechno, třeba i druhou manželku, se kterou se v opilosti oženil v Las Vegas. V současnosti je de facto hlavní postavou seriálu.

Malý Homer měl celkem pěkné dětství. Až na to, že jeho matka byla rebelka a musela stále prchat před zákonem. Vesměs ho tedy vychovával otec Abe, což bylo vyhánění čerta ďáblem. Názor na něj si musí udělat každý sám, nicméně kdyby si měli lidé dotázní v průzkumu vybrat jen jednu nejoblíbenější postavu ze seriálu Simpsonovi, většina z nich by řekla právě jeho jméno.

Homerovi je 39 let (někdy se uvádí 36, 37 nebo 38), pracuje v jaderné elektrárně pana Burnse jako bezpečností technik v sektoru 7G. Nadevše miluje sledování telky, jídlo (hlavně koblihy, steaky a slaninu) a pivo Duff. Nikdy nedá dopustit na své spolupracovníky Lennyho a Carla, neustále opilého kámoše Barneyho a barmana Vočka, a pak samozřejmě na rodinu.
Vyzkoušel už spoustu profesí. Připomeňme si jen několik z nich: kosmonaut, maskot, ředitel elektrárny, televizní moderátor, herec, zpěvák, spisovatel, Santa Claus, řidič sanitky, starosta, zemědělec, misionář, chůva na hlídání,…
Často se u něj propukají zvláštní stavy mysli, kdy se nedokáže ovládat a může zapříčinit mnoho nepříjemností. Přesto ho mají skoro všichni ve Springfieldu rádi, třebaže není prototypem ideálního muže, ani pracovníkem roku. A v reálném světě ho zbožňuje snad už úplně každý. Patří mezi postavy, bez kterých by seriál nebyl tím, čím je.

Seznam Homerových profesí

tajný agent, řidič sanitky astronaut, trenažer při výcviku psů, profesionální hráč páky, bezpečnostní agent v elektrárně, dětský bezpečák, barman, krupiér v Black Jacku, bodyguard, pašerák lihovin, zaměstnanec na bowlingu, boxer, osobní sluha, výrobce svíček, designér aut, "Vobecní ponocnej", hlavní dohlížející úředník v elektrárně, šofér, velitel springfieldské policie, dětská chůva, choreograf, chiropraktik, imitátor Šáši Krustyho, trenér školního fotbalu, kuchař, noční prodavač v Kwic-E-Matru, avantgardní umělec, pouliční podvodník s mícháním kalíšků, detektiv, pašerák drog, pouliční prodavač nožů, cukru a pružin, úředník firmy Globex, zaměstnanec rychlého občerstvení, víceprezident elektrárny, farmář, filmový kritik, filmový producent, hasič, vykuchávač ryb, rybář, kritik restaurací, prodavač obuvi, pisatel pečivových štěstíček, zakladatel a druhý viceprezident Kompo-global-hyper-mega-netu, sběrač tuku, zmrzlinář s vlastním autem, herec v reklamě, práskač FBI, poskytovatel internetových služeb, vynálezce, Santa Claus, manažer, manželský poradce, maskot, prodavač matrací, starosta Nového Springfieldu, kandidát na starostu Springfieldu, trenér minigolfu, misionář, mafián, řidič jednokolejky, horolezec, člen kapely Břitníci, skladatel písně "Všichni nenávidí Neda Flanderse", učitel ve večerní škole, zaměstnanec čerpací stanice, jednočlenná kapela, operní zpěvák, ministrant v kostele, majitel ZiffCorpu, paparazzi, improvizační herec, ssobní asistent Aleca Baldwina, Kim Basingerové a pana Burnse, policista, policejní důstojník, posměšná opička pro pana Burnse, železniční inženýr, silničář, opravář horských drah, námořník na lodi i v ponorce, hygienik, pracovník bezpečnostní agentury, model pro portréty siluet, zpěvák, pašerák piva, zeleniny, cukru, drog, léků, prohazovač sněhu, komentátor fotbalu, voják, hráč Softballu, pouliční muzikant, superhrdina, chodící reklama, vítač u dveří Póvl-Martu, moderátor a host talk-show, učitel, televizní producent, prodavač v teleshoppingu, kamioňák, prodavač aut, zloděj cedulek "hledáme prodavače" a jejich následný výrobce, dabér, webmaster
Homer Simpson

Celé jméno:Homer Jay Simpson
Věk:39 let
Výška postavy:182 centimetrů
Váha:okolo 105 kilogramů
Znamení:Rak
Oblíbené hlášky:D'oh! - Ty jeden mrňavej! - Wohoo!
Přátelé:Lenny, Carl, Barney, Vočko
Nepřátelé:Ned Flanders, Patty, Selma
Co zbožňuje:koblihy, pivo, bowling, televizi, hamburgery
Co nenávdí:New York, návštěvy kostela
Číslo kreditní karty:7431
Pastelka v mozku:ano


Bart Simpson

V angličtině slovo brat znamená spratek. Tak že by na tom něco bylo? To snad ne. Bart je sice rošťák, ale v jádru není zlý a všichni ho mají rádi. Patří mezi hlavní postavy celého seriálu.

Nejraději je se svým kamarádem Milhousem. Obdivuje klauna Krustyho, každý den sleduje jeho televizní show a pokoj má vyzdobený jeho plakáty a upomínkovými předměty. Nezčetněkrát už také Bart Krustyho zachránil před kriminálem a před smrtí. Přesto to zatím na přátelství nevypadá. Krusty, idol všech dětí ze Springfieldu, totiž paradoxně děti nemá zrovna moc v lásce.

S Bartem se nikdy nebudete nudit. Je to zajímavá postava a jedna z těch, bez kterých si seriál ani nedokážeme představit. Rád si dělá z jiných legraci. Např. volá do Vočkova baru a shání se po smyšlených lidech. Vočko se pak celé hospody zeptá: "Je tu pan Vylí Zanej?"
V reálném světě sbírá jedno ocenění za druhým. Podle časopisu Time je 46. nejvlivnější osobností dvacátého století a týdeník TV Guide ho označil za jednu z největších animovaných postav všech dob.
Bart Simpson

Věk:10 let
Výška postavy:94 centimetrů
Znamení:Vodnář
Oblíbené hlášky:Caramba!
Oblíbené hračky:loutka Krustyho, pan Králíček
První lásky:Lora Powersová, Jessica Lovejoyová, Greta Wolfcastlová
Přátelé:Milhouse Van Houten
Nepřátelé:Levák Bob, kluci ze Shelbyvillu
Co zbožňuje:Klauna Krustyho, Show Itchy a Scratchy
Co nenávidí:školu a učení

Líza Simpsonová

Neobyčenjná mladá dívka, jedna z nejchytřejších lidí ve Springfieldu, ekologická aktivistka a ochránkyně lidských práv. Snaží se o světový mír, ale někdy jí dá dost práce udělat si pořádek v sobě samé.

Co si budeme povídat, Líza je šprtka jako poleno, takže se nedivte, že ji hodně lidí nemá rádo. Springfield je zkrátka město hňupů, kde se chytrost nenosí. Ale právě proto, že ve Springfieldu žijí hňupové, dokáže jejich problémy vyřešit jedině Líza. A za to si získává obdiv a uznání, po kterém tolik touží.

I když je o něco mladší, než Bart, nikdo nepochybuje o tom, že v inteligenci ho několikanásobně převyšuje, a to jí dělá dobře… V epizodě "Cyhtrý a chytřejší" se zjistí, že je malá Maggie nadprůměrně inteligentní a Líza dělá všechno pro to, aby získala zpátky svou pověst. Její nekalé praktiky jsou ovšem na pováženou.
Jedině ona dokáže přesvědčit starostu Quimbyho, aby zrušil pouliční osvětlení, protože jí to brání v pozorování noční oblohy. Jedině ona se dokáže dostat na univerzitu a vydávat se za dospělou. A hlavně kvůli ní ve Springfieldu fungují instituce jako knihovna a muzeum.
Na rozdíl od křesťanského zbytku rodiny je přesvědčená buddhistka a vegetariánka. Osobně se zná se spoustou známých a zajímavých lidí. Láska ke hře na saxofon ji spojuje s bývalým prezidentem USA Billem Clintonem. Setkala setřeba i s "broukem" Paulem McCartenym nebo tibetským Dalajlamou.
1.gif

Věk:8 let
Výška postavy:91 centimetrů
Znamení:Střelec
Idol:jazzman Marty Krvavá Dáseň
Oblíbené hračky:panenka Malibu Stacey
Její lásky:Nelson Muntz, Ralph Wiggum, Colin a mnoho dalších
Oblíbené hlášky:"Budu ve svém pokoji!"
Co zbožňuje:školu, učení, poznávání
Co nenávidí:tupost a přetvářku

Maggie Simpsonová

Kdo je ta nenápadná bytůstka, která se sice vyskytuje téměř v každé epizodě seriálu, ale nikdy neřekne ani slovo? Proč stále ještě nemluví? Promluví konečně někdy? Zatím řekla jenom jedinou hlášku, a to v celovečerním filmu: "A bude dvojka?" Co si doopravdy myslí? A myslí si vůbec něco? Kdo ví…

Nejmladší z rodiny, benjamínek Maggie. Na to, že jí je teprve jeden rok už dokáže řídit auto, ručkovat po laně, hrát dokonale na saxofon, psát pomocí kostek na hraní, zahrát "čistou hru" v bowlingu nebo dokonce zachránila Homera, když se topil v moři.

Jednou zase zachránil Maggiin život Vočko, a to ve chvíli, když vyletěla z auta při brždění a málem spadla do řeky. Od té doby si výčepního zamilovala a ten ji někdy chodí navštěvovat a hrát si s ní. Dá se o nich říct, že jsou velmi dobří přátelé.
Maggie také pistolí postřelila pana Burnse, málem zabila Homera nebo se ji málem povedlo nechat ztrávit celou rodiny v obří trávící soustavě modelu člověka.
Maggie Simpsonová

Věk:1 rok
Výška postavy:61 centimetrů
Úplně první slovo:tatí (daddy)
Cena v obchodě:$847.63 (úvodní znělka)
Cena jejího dudlíku:$1.95 v obchodě na rohu
Oblíbené hračky:vrtačka
Dárky k narozeninám:chrastítko
Přátelé:Vočko Szyslak
Nepřátelé:dítě Gerald z pískoviště
Co miluje:svůj dudlík
Co nenávidí:koupání v moři
Manželka Homera Simpsona je významnou osobností Springfieldu. Jakožto žena v domácnosti se účastní mnoha dobročinných aktivit, protože by ráda změnila svět k lepšímu. Nezapomíná však ani na svou rodinu, kterou neskonale miluje a obětuje pro ni za všech okolností úplně všechno co má.

Rodné příjmení je Bouvierová. Ve Springfieldu žijí také její sestry Patty a Selma, silné kuřačky a staré panny. Pracují na dopravním inspektorátu a Homer o nich říká, že jsou to ty dvě nejnesnesitelnější megery světa. Vzath sester Bouvierových s Homerem je však na delší povídání.
V životě už toho hodně vyzkoušela. Pracovala třeba jako servírka, herečka, učitelka, policistka, realitní makléřka, nebo spisovatelka. Nejvíc ze všeho ji ale stejně baví starat se o blaho rodiny. Děti Bart, Líza a Maggie by jinou mámu nechtěly. Ani Homer si na Marge jako na manželku nemůže stěžovat.
Samozřejmě že ji to všechno občas dost štve. Ono se ani není čemu divit. Homerovy excesy by spousta jiných žen nevydržela. Marge je ale v tomto směru o hodně jiná. Mohla by mít spoustu krásných a bohatých můžů (Artie Ziff, James z bowlingu), přesto však stejně miluje tlustého a líného dělníka Homera.
Marge Simpsonová

Věk:34 let
Výška postavy:188 centimetrů
Znamení:Ryby
Oblíbené auto:Chevrolet Canyonaro
Oblíbená zelenina:velké brambory
Přátelé:Ruth Powersová
Co má ráda:rodinu, ledový čaj, Mela Gibsona, Toma Jonese
Co nemá ráda:cestování letadlemAbe Simpson

Abrahám Simpson, stařec neznámého vysokého věku, narozen za starých časů, kdy ještě všechno bylo jinak… Narodil se buď v Irsku nebo ve Skotsku (nemůže si vzpomenout), rodičům Orvillovi a Yumě Simpsonovým.

Za svůj život posbíral tolik zkušeností, že to jeho mozek nedokáže unést a ventiluje veškeré vzpomínky do každého náhodného kolemjdoucího. Člověk s doktorátem za nudnost, člověk který vždy dokáže svému synovi poradit, jak se nejlépe zmrzačit, člověk, který si jako jediný na světě dokáže sundat spodky aniž by si předtím svlékl kalhoty.

Bojoval v obou světových válkách, v Koreji a ve Vietnamu. Zažil černošské nepokoje, dobu kdy čtvrťák ještě něco znamenal, a časy kdy prezidenti USA mlátili děti den co den. Cestoval po Evropě, přičemž předváděl striptýz Hitlerovi, cestoval po Asii, Africe, Austrálii i Jižní Americe. Je pilot samouk, matador a také autor několika scének seriálu Itchy a Scratchy.
Žije v Domově důchodců, kam byl odsunut jako problém, který se Homerovi nechtělo řešit. Do domácnosti Simpsonových se dostane pouze pokud hlídá děti (i když nakonec to stejně vždycky dopadne tak, že děti musejí hlídají dědečka).
Abe Simpson

Odhadovaný věk:83 let
Jeho děti:Homer Simpson, Herbert Powell, Abbie Abigail
Současné zaměstnání:popletený a nevrlý důchodce
Oblíbený pořad v televizi:seriál Matlock


simpsonovi čarodějnický díl

o karcoolce

28. května 2009 v 18:12 | terii |  karcoolka

Karcoolka

KarcoolkaZa devatero lesy a devatero horami žila jedna holčička a ta tak často nosila červený čepeček, že se jí říkalo Karkulka. Jenže to bylo asi tak v 18. století, takže teď ve století 21. už se jmenuje Karcoolka.


Karcoolka Přijde vlk sežere babičku, ale Karkulku už neošálí. Obvykle jde o tradiční příběh, že? Jenže tady jde o rutinu jde prvních pár minut. Poté, co se na scénu dostává policejní inspektor Medvěd a posléze náhodný kolemjedoucí vyšetřovatel žabák Skokan, se příběh ubírá úplně jiným směrem: jde o policejní vyšetřování, kdy každý z podezřelých v této kauze (nejde jen o sežrání, ale především o krádeže receptů, kvůli kterému v Lese krachuje jedna cukrárna za druhou), dostává prostor k vyjádření. . I babička, nejvyhlášenější cukrářka z nejvyhlášenějších (má "nezákonně lahodné cukroví"), stále knihu receptů vlastní, a je tudíž také v okruhu podezřelých… Kdo tedy vlastně mluví pravdu a kdo je padouch a krade nebohým živnostníkům recepty?
KarcoolkaMafie je už jako tradičně ruská (jaká jiná by v českém překladu mohla být?), to vědí i malé děti. Ruština je samozřejmě upravena do požadované komické podoby: "je čas načapáť krásnuju húčku" (někdy je to až na škodu). Vlk zde představuje investigativního novináře, který je na stopě pachateli tohoto děsivého a nepochopitelně podlého zločinu. A není to lehký chlebíček: slovy vlka "že radši nepíšu filmové recenze". Souhlasím, je to fakt legrace a pohoda :-) nebo aspoň v tomhle případě ze mě recenze vypadla raz dva.
KarcoolkaKarcoolka není 100% film, u kterého se budete bavit od začátku do konce, ale nápad a způsob vyprávění se nestihne omrzet do konce, který nastává po poměrně brzkých 78 minutách. Chtěl bych poděkovat českému distributorovi i za celkem zajímavý (i když velmi volný) překlad názvu, a to i přestože nejvíce "cool" je v příběhu babička: se svým snowboardováním, parašutismem a dalšími adrenalinovými aktivitami zdrhne nejen mafii, ale i poměrně neškodnému vlkovi.
KarcoolkaJestliže už jste viděli všechny animované filmy, půjčete si nyní Karcoolku: není sice tak dobrá, ale pořád je docela vtipná. Jestli jste neviděli žádný, budete možná spokojenější, ale… v tom případě raději sáhněte po Shrekovi nebo Slepičím úletu.


o madagaskaru

28. května 2009 v 18:00 | terii |  madagaskar

Madagaskar 1http://www.wallpaperbase.com/wallpapers/cartoons/madagascar/madagascar_1.jpg

Z animační sekce společnosti DreamWorks přichází nová computerově animovaná komedie Madagaskar. Je to příběh čtyř rozmazlených zvířátek ze ZOO v newyorském Central Parku, která vůbec netouží po tom vrátit se do divočiny, i když by tam teoreticky patřila, Lev Alex je králem této městské džungle a je také v ZOO hlavní atrakcí. http://us.movies1.yimg.com/movies.yahoo.com/images/hv/photo/movie_pix/dreamworks_skg/madagascar/david_schwimmer/madagascar1.jpg

Spolu se svým nejlepším přítelem zebrou Martym, žirafou Melmanem, a hrošicí Glorií žijí po celý svůj život v poklidném zajetí, kde pravidelně dostávají chutnou krmi a jsou obdivováni návštěvníky. Marty ovšem není úplně spokojený se svým osudem, prožívá svou "krizi středního věku" a ze zvědavosti a za pomoci několika šikovných tučňáků, uprchne, aby mohl prozkoumat neznámý svět.
http://www.dvd.cz/dvdmag/images/Alex_madagaskar.JPGAlex
Následují ho žirafa Melman, lev Alex a hrošice Glorie, ale než se dostanou na svobodu, jsou naloženi do velkých dřevěných beden, naloděni na zámořskou loď a plují do Afriky. Postarali se o to lidé, kteří se považují za milovníky zvířat. Předpokládají totiž, že je tak vysvobodí ze zajetí a stresu velkoměsta. http://img.osobnosti.cz/film/madagaskar/N95425-1c471.jpg

Když však se tučňáci postarají o zničení lodi, vyplaví vlny Alexe, Martyho, Melmana a Glorii na mořský břeh u exotického ostrova Madagaskar. Nyní se tito "rodilí newyorčané" musí postarat sami o sebe, hledat možnosti, jak přežít v divočině a objevit skutečný význam toho, že se ocitli v opravdové džungli.http://www.dvd.cz/dvdmag/images/Marty_madagaskar.JPGMárty
Madagaskar 2

hlavní hrdinové, hýčkané hvězdy newyorské zoo, tragicky zakysli na titulním ostrově u afrických břehů a takový osud jim žádný divák určitě nepřál.

Jenže pokračování jim připravilo taková dobrodružství, že ve srovnání s nimi by byl doživotní pobyt na Madagaskaru tou příjemnější variantou.

Vzpomínáte si na trosky letadla zaklíněné v koruně obřího baobabu, které lemuří král Julián používal coby trůní sál? Tak přesně to se stane klíčovou součástí geniálního únikového plánu, který vymysleli vynalézaví tučňáci.

Na cestu domů se kromě nich vydávají i lev Alex, zebra Marty, hrošice Glorie, žirafák Melman a šimpanzi Phil s Masonem. Doprovázejí je král Julián, jeho pobočník Maurice a capart Mort, kteří chtějí poznat, jak to v tom civilizovaném světě chodí.

Start pospravovaného letadla proběhne hladce, jenže o dalším průběhu letu se to říct nedá. Nejdřív vynechá jeden motor, pak druhý a neovladatelné letadlo se řítí k zemi. A ne k ledajaké zemi.

Rozmazlení hrdinové přistanou uprostřed nejdivočejší africké divočiny, kde na každého z nich čeká vlastní příběh.

Král newyorské ZOO Alex se setká s rodiči a zjistí, že v srdci Černého kontinentu mu jeho manýry nic dobrého nepřinesou.

(foto www.csfd.cz) Zebra Marty konečně na vlastní kůži pocítí, jaké to je, být součástí velkého stáda a svobodně s ním cválat savanou.

Hrošice Glorie tu potká neuvěřitelného hrošího samce a žirafák Melman se bude snažit zbavit hypochondrie a přitom tiše trpět, protože Glorie mu ani trochu není lhostejná.

Připravte se na to, že podobných překvapení vás v Madagaskaru 2 čeká víc.

upoutávka madagaskar 2 (je to bomba)písničky

28. května 2009 v 13:13 | terii |  Hilary Duff

raise youru voice-krásná písnička z filmu nikdy to nevzdávej


hey now-film Italské prázdniny

prostě garfield

28. května 2009 v 12:25 | terii |  garfield

garfieldovy komixy


jídlo je garfieldovo hoby


kreslení garfielda

Když chcete kreslit garfielda tak musíte napřed vědět jak.Tady máte plán který vám umožní garfielda nakreslit bez žádných problémů.Po přečtení už nikdy nebudete trpět představou,že až vás někdo poprosí nakreslit garfielda nebudete vědět jak.

O GARFIELDOVI A JEHO KOMIXY

GARFIELD JE ŠTASTNÝ VYPASENÝ KOCOUR.ŽIJE SE SVÝM PÁNÍČKEM JONEM ARBUCKLEM A PSEM ODIEM.NADEVŠECHNO MILUJE LASAGNE A SVÉHO MEDVÍDKA POOOKIHO.VYŠLO JIŽ NĚKOLIK KOMIXŮ S GARFIELDOVÝMI STRIPY.JÁ MÁM GARFIELDA HODNĚ RÁDA A BYLA BYCH MOC RÁDA KDYBY JSTE JNO MĚLI RÁDI TAKÉ.
TADY MÁM PÁR GARFIELDOVÝCH STRIPŮ TAK SE NA NĚ JUKNĚTE..............a další garfíldovi komixi

28. května 2009 v 12:13 | terii |  garfield

garfield a jeho komixy

20. března 2008 v 12:16 | garfield

komiksy

28. května 2009 v 12:11 | terii |  garfield

komixy o garfieldovi

máte rádi garfielda??tak si přečtěte tyto stripy:

o garfieldovi

27. května 2009 v 22:21 | terii
Co kdyby..
04.05.2007 18:05

Co kdyby..

Co kdyby..
04.05.2007 18:05
Datum narození:19.červen 1978

Místo narození:Kuchyň maminky Leony

Váha po narození:5 liber a 6 uncí

Nynější váha:Perfektní:"Díky své váze jsem ve skvělé kondici"

Oblíbený sport:Pilné spaní

Věrný přítel:Pooky, jeho plyšový medvídek

Nejlepší přítel:Odraz v zrcadle

Oblíbené jídlo:Lasagně

Oblíbený úkryt:Nádoba na sušenky

Kamarád na hraní:Odie:"Psi jdou přirozená cesta, jak nám říct, že na tom můžeme být i hůř"

Koníčky:Jedení a spaní:"Možná je toho k životu potřeba víc, ale doufám, že ne!"

Oblíbený nápoj:Káva:"Dost silná, aby postavila na nohy"

Oblíbený citát:"Ráno je lepší, když začíná později"

Oblíbený znak:Lenost:"Někdo říká lenost. Já říkám hluboké myšlení."

Oblíbené cvičení:Preferuje ležení nebo sezení

Nesnáší: Pavouky a pošťákyGarfield
Obsah fóra garfield.nostromo.cz
Garfield ve filmuGarfield ve filmuGarfield ve filmu